Vzduchotechnické potrubie

Nest FLEX

Tiché prúdenievzduchuvďaka rozdeľovaču Flex

Rozdeľovače potrubného systému vetrania Flex, slúžia na prerozdelenie vzduchu z centrálneho potrubia do jednotlivých vetiev flexi potrubia. Ponúkajú jednoduchý spôsob uchytenia o strop.

Flexibilné potrubie sa do boxu upína klikom a svorným spojom, nevyžaduje dodatočné tesnenie. Uchytenie potrubia ø 160mm sa realizuje aretačnými klinmi v prírube, nevyžaduje dodatočné tesnenie. Spiro potrubie je potrebné  pretmeliť alebo spevniť silikónom.

Antibakteriálne potrubie Flex

Potrubie  je určené na prenos vzduchu vo ventilačných a rekuperačných systémoch vetrania. Ponúka vysokú flexibilitu, umožňuje viesť tvarovateľné trasy s veľmi nízkym rádiusom ohybu. Ponúka možnosti inštalácie bez potreby použitia prídavných napájacích dielcov a tvaroviek. 

Skladba vnútornej steny dosahuje mechanickú
odolnosť voči stlačeniu do úrovne 450 N, umožňuje tak inštalovať potrubie do montážnej konštrukcie. 

Dvojstenná štruktúra potrubia s čiastočne uzavretými vzduchovými dutinami eliminuje hluk spôsobený prúdiacim vzduchom a zároveň poskytuje tepelnú izoláciu. Použité materiály spĺňajú požiadavky materiálov, ktoré sa používajú pri styku s potravinami.
Potrubie disponuje antibakteriálnou fungicídnou vnútornou vrstvou, ktorá obsahuje v matrici polyméru striebro v množstve 150 ppm. Vnútorná vrstva je takto chránená voči migračným, ionizačným a elučným procesom. 
Aplikácia striebra zabraňuje pôsobeniu baktérií bez ohľadu na teplotu a vlhkosť vzduchu a zabraňuje vývoju obranných mechanizmov medzi baktériami. Baktericídne vlastnosti a technické parametre potrubia boli potvrdené nezávislými akreditovanými laboratóriami. Výrobok má hygienické osvedčenie od National Institute of Public Health.

Prechodový box FLEXnemá žiadne tažko čistiace miesta

Prechodové boxy sú veľmi podstatnými komponentmi potrubného systému. Sú vyrobené z hygienického materiálu, dizajnom slúžia na znižovanie rýchlosti prúdenia neturbulentným spôsobom. Ich tvar a povrchová úprava pomáha pri eliminácií hlučnosti počas prevádzky. Technologicky sa jedná o jednoliaty kus bez štrbín, kde by sa mohli usádzať nečistoty. Box sa inštaluje jednoduchým uchytením o strop. Slúži ako prechodová redukcia potrubia Flex s priemerom 90 mm na potrubie plastové alebo spiro s priemerom 125 mm.

Flexibilné potrubie sa do boxu upína klikom a svorným spojom, nevyžadujú dodatočné tesnenie. Na uchytenie spiro potrubia sa odporúča spoj tmeliť.

Prechodový box FLEX

Všetky časti sú navrhnuté tak, aby pohlcovali zvuk a dali sa ľahko čistiť.

Klasický plechový box

Klasické plechové prechodové boxy majú v sebe veľa nedostupných častí kde sa môže usádzať špina a ich vyčistenie nie je možné. 

Tvarovky potrubného systému FLEX

Potrubný systém je možné vyskladať presne podľa počtu výustiek a typu trasovania. Na výber je celý rad rozdeľovačov a prechodových boxov.